ציוד מתאים לשמירה על ריהוט הגן והגינה

ציוד גינה

שמירה על מערכות הריהוט בשטח הגינה הינה פעולה המאפשרת לכם להגן על פריטי הריהוט השונים בפני פגעי מזג האוויר ומומלץ לבצע אותה בהתאם לכל אחת מעונות השנה ובהתאם לסוג מערכות ריהוט הגינה העומדות לרשותכם.

ריהוט גן איכותי הוא למעשה הגדרה כללית למגוון רחב של פריטי ריהוט שונים לגינה הכוללים בין היתר: מערכות ישיבה לגינה, כורסאות לגינה, מיטות שיזוף, שולחנות אוכל לגינה, נדנדה ועוד. המכנה המשותף לכל אותם רהיטים לגינה טמון בעובדה שרובם מיוצרים מחומרי גלם איכותיים המיועדים לצרכי התמודדות עם פגעי מזג האוויר ותנאי הסביבה.

פריטים לשמירה על ריהוט גן

יחד עם זאת, על מנת לשמור על מערכות ופריטי הריהוט לגינה אותם רכשתם במיטב כספכם, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם לעקוב אחר ההמלצות הבאות וליישם כל אחת ואחת מהן בהתאם לסוג פריטי ומערכות הריהוט העומדות לרשותכם בשטח הגינה:

  1. במידה ופריטי ריהוט הגינה השונים שלכם כוללים פריטים העשויים מעץ, אנו ממליצים לכם להקפיד על טיפול תקופתי (אחת לשנה) במסגרתו יש למרוח שכבת לקה עבה על גבי לוחות העץ ברהיט. פעולה זו תגן על הרהיט מפני מצבי ריקבון ועובש ואף תמנע מחרקי גינה שונים ומשונים לכרסם את העץ.
  2. במסגרת רכישת ציוד לגינה הפקידו לרכוש 2 סוגי יריעות כיסוי, האחד מניילון והשני משמשונית. יריעות אלו מיועדות לצרכי כיסוי פריטי הריהוט בשטח הגינה לאורך כל ימות השנה, כאשר במהלך חודשי החורף, מומלץ לעטוף את פריטי הריהוט השונים קודם ביריעת הניילון ומעליה להניח את יריעת השמשונית. כיסוי כפול זה יבטיח לכם צמצום משמעותי של חדירת מי גשמים לתוך מערכות הריהוט. במהלך חודשי הקיץ החמים, מומלץ לעשות שימוש אך ורק ביריעת השמשונית וזאת לצרכי הגנה על פריטי הריהוט השונים בשטח הגינה מפני השמש. חשיפה ממושכת של פריטי הריהוט לשמש במהלך חודשי הקיץ עלולה לעוות את הרהיט (במידה ומדובר במוצרי ריהוט המיוצרים מפלסטיק) ואף לשנות את גוון הריפודים או הגוון של מוצר הרהיט עצמו (במידה ומדובר במוצרי ריהוט גן מעץ בשילוב ריפודים).
  3. כמו כן, רכשו לעצמכם חומרי ניקוי המיועדים לסוג והרכב הבד העוטף את מערכות הישיבה שלכם בגינה. חומרי ניקוי אלו מיועדים לצרכי ניקוי שוטף של ריפודי המערכת ובכך תוכלו למנוע מצבי היווצרות עובש על גבי מערכות הריפוד. כמו כן, חומרי ניקוי אלו מיועדים לצרכי הסרת כתמי לכלוך כגון: שומן, יין, כתמי קפה וכדומה.
  4. במידה ועומדת לרשותכם פרגולה מקורה בשטח הגינה ו/או סוכך המגן מפני השמש, אנו ממליצים לכם להעביר את כל מערכות הריהוט אל מתחת לסוכך ו/או לפרגולה בימים גשומים במיוחד או בתקופות בהן אתם עתידים לשהות לזמן ממושך מחוץ לבית עקב נסיעות, טיולים, חופשות וכדומה. יחד עם זאת, בימים גשומים במיוחד אל תוותרו על עיטוף מערכות הריהוט באמצעות 2 סוגי היריעות עליהם המלצנו בסעיף 2.

kinneret ovadia

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *