דגשים לחיתוך עץ

חיתוך עץ הינה פעולה מקצועית המיועדת לצרכי חיתוך ועיבוד של מגוון סוגי עץ שונים, לרבות, עץ טבעי, לוחות דיקט, פורניר, מלמין וכדומה. פעולה זו מיועדת בין היתר לצרכי הכנת ריהוט עץ על פי מידה מדויקת ולצרכי פעולות חריטה ויצירת חריטות על גבי העץ.

החיתוך בעץ מיושם כיום באמצעים שונים הכוללים בין היתר: חיתוך עץ CNC, חיתוך פלזמה, חיתוך עץ בלייזר ועוד. בחירת שיטת החיתוך מתבצעת בין היתר בהתאם לסוג העץ הנדרש לחיתוך, מטרות השימוש בעץ כחומר גלם להכנת פריטי ריהוט ואביזרי דקורציה שונים מעץ, רמת הדיוק הנדרשת במהלך עבודות החיתוך ועוד.

חיתוך עץ בלייזר מיועדת בעיקר במקרים בהם קיים הכרח לחיתוך לוחות שטוחים, כאשר החיתוך מאפשר הגעה לרמת דיוק של 0.02 מ"מ. שיטת חיתוך זו מיושמת באמצעות קרני לייזר ללא כל מגע מכני ביניהן לבין חומר הגלם והדבר מאפשר דיוק מרבי בפעולת החיתוך. כמו כן, חיתוך עץ בלייזר מיועד למטרות חריטה על גבי העץ, כאשר לא נדרשת פעולת שיוף של משטח העץ בסיום פעולת החיתוך.

חיתוך CNC

CNC הינה שיטה מתקדמת לצרכי חיתוך ועיבוד עץ. שיטה זו מיושמת באמצעות מערכת בקרה ממוחשבת האחראית לפעילותם של כלים שונים כגון: מחרטות, מכרסמות, מקדחות וכדומה. חיתוך עץ CNC מאפשרת רמת דיוק של כ-1 מ"מ והיא מיועדת גם לצרכי עיבוד קורות עץ מסוגים שונים וגם לצרכי עיצוב פריטי ריהוט ייחודיים המיוצרים מעץ. החיתוך באמצעות מערכות בקרה ממוחשבות (CNC) מיועד בעיקר לצרכי חיתוך עץ בכמויות גדולות וזאת לצרכי יצירת דוגמאות אחידות של פריטי ריהוט שונים המיוצרים מעץ. חיתוך עץ ב-CNC מיועד בין היתר לצרכי ייצור פריטי ריהוט בכמויות גדולות, כאשר פעולת החיתוך הרציפה המיושמת באמצעות מערכות בקרה ממוחשבות מתריעות על כל תקלה או שינוי במהלך עבודות החיתוך ובאופן אוטומאטי מכונת החיתוך מפסיקה את פעילותה ומאפשרת לאנשי המקצועי המתפעלים את המכונה לפתור את הבעיה.

חיתוך עץ CNC מיועד גם למטרות חריטה וכרסום עדין על גבי העץ וזאת למטרות יצירת עיטורים אומנותיים על גבי לוח העץ. כרסום באמצעות מכונות CNC בעץ מתאפיינות ברמת גימור גבוהה במיוחד ודיוק מרבי.

חיתוך בעץ למגוון רחב של תחומים

עץ, הנחשב לחומר גלם טבעי, משמש כחומר גלם עמיד ואיכותי למגוון רחב של שימושים בתחומים שונים, לרבות, תחום הבנייה, תחום האדריכלות ועיצוב הפנים, תחום הריהוט, תחום מוצרי היודאיקה והאומנות ועוד. חיתוך בעץ המיושם לצרכי עיבודו של חומר הגלם, נעשה בין היתר בהתאם למטרות שימושו, כאשר בין יתר הגורמים המשפיעים על פעולת החיתוך תוכלו למצוא את מידת קושי העץ, כיוון סיבי העץ, מידת הלחות בעץ וכמות השמן הטבעי המצוי בעץ. פרמטרים אלו נבחנים טרם פעולת חיתוך עץ בלייזר או חיתוך CNC בעץ וזאת בעיקר במקרים בהם פעולת החיתוך מיועדת לצרכי חריטה על גבי העץ.

 

 

kinneret ovadia

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *