גופי תאורת חוץ לגינה

גוף תאורה

תאורת גינה יפה יכולה להקנות אווירה קסומה לגינה של כל אחד. לתאורת חוץ יש השפעה מכרעת על הסגנון ועל עיצוב גינה שלכם. בעזרת כל גוף תאורה אפשר להדגיש פינות בגינה, להדגיש את הצמחייה, עצים ופרחים, ריהוט ופסלים מיוחדים, להאיר מקומות מסוימים כמו שבילים או בריכת דגים ומקומות מסוימים אף להסתיר.

באמצעות תאורה צמודת תקרה ניתן גם ליצור אשליה של גינה גדולה או לעומת זאת גינה אינטימית יותר. אם כן, כל תאורת גינה תהייה אמצעי עיצובי לגינה שלכם ובעזרתה תוכלו ליצור כל חלל גינה שתבקשו. אך לפני שבוחרים את גופי התאורה חשוב יהיה לתכנן נכון את הגינה או החצר.

תכנון של תאורה

כל גינה או חצר ידרשו עבודת תכנון, כל שכן כשמדובר בתאורה ועמודי תאורה לגינה. תכנון של תאורת גינה ידרוש תכנון בקביעה של נקודות חשמל, מתגים, ידיעה מדויקת היכן למקם את גופי התאורה ולהתאים אותם לשאר האלמנטים בגינה. תכנון התאורה יבוא לידי ביטוי גם בצבע של התאורה, ישנם היום שני סוגי תאורה לגינה: תאורה מופצת שהיא מתפרשת באופן כללי על כל האזור והיא מאירה שבילים או ערוגות, צמחיה, ועוד. לעומת זאת תאורה מופצת שמתפרשת, היא תאורה שהאור שלה נקודתי יותר ומרוכז שמופץ לכיוון צמח בודד, שביל חצץ, בריכת דגים, עץ תפוזים ועוד.

גופי תאורת חוץ

יש היום מגוון של גופי תאורת חוץ שאפשר להתאים אותם לכל סגנון של גינה. יש מנורות לד, שהן חסכוניות מאוד ומאירות יפה את הגינה, יש מנורות לחומה שהתאורה תוחמת את הבית בשעות החשכה. מנורות שמיועדות לשביל גינה שמאיר את השביל כשפוסעים עליו ומעניק מראה קסום ומיוחד בחושך.

מה הייחודיות של תאורת חוץ?

בתאורת גינה כל  גופי התאורה והתשתיות חייבים לעמוד בכל תנאי של מזג אוויר, הם חייבים להיות איתנים מול קרני שמש ואל מול כל מזג אוויר סוער, גשם או ברד. כמו כן, חשוב שהתשתית תישאר יציבה, לא תבלוט החוצה ולא תהווה כול סכנה לכל מי שמתהלך בגינה. גם הזנת החשמל בתאורת גינה חייבת להיות נפרדת מפנים הבית, באמצעות מפסק חצי אוטומטי ייעודי. ניתן גם להתקין מקורות תאורה שהם סולאריים. ולדאוג שהתאורה תידלק כשהשמש שוקעת, באמצעות טיימר או חיישן.

 

בתאורת גינה צריך לקחת בחשבון תמיד את כל הרכיבים ולנהוג בכל כלל זהירות, כיוון שמדובר בגופי חשמל שבאים במגע עם רטיבות ולחות, וביטחון הוא מעל הכול. לצורך ההתקנה רצוי שרק אדם מקצועי שמבין בחשמל יתקין את גופי התאורה בגינה ויידע ליצור עבורכם את הגינה בעלת התאורה הכי מיוחדת. מדובר בהשקעה כספית לא קטנה, אבל היא השקעה לטווח ארוך ולכן היא תשתלם כאשר היא תבוצע בצורה בטיחותית ויפה ויעשה שימוש בגופי תאורה שהם חסכוניים ומיועדים לגינה.

kinneret ovadia

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *