תחזוקה וטיפול בדלתות הפנים שלנו עם כלים ביתיים

דלת

דלת הפנים שלכם מתחילה להראות סימני עייפות ושחיקה? היא כבר לא זוהרת ואלגנטית כמו פעם? אם אתם חובבי שיטת "עשה זאת בעצמך" ונהנים מאתגרים קלילים ואפילו מהנים – תוכלו לחדש את דלתות הפנים שלכם בקלות בעזרת כלי עבודה חשמליים, כלי עבודה ידניים וצביעת הדלת מחדש. מוכנים? יצאנו לדרך!

כל סוגי דלתות פנים משתתפות בחגיגה!

לא משנה אם יש ברשותכם דלתות פנים כפולות, דלתות פנים צבועות, דלתות הזזה מפנים, דלתות פנים עץ מלא, דלתות פנים בציפוי למינטו או כל סוגי דלתות פנים אחרות – בעזרת רצון טוב ושימוש בכלים ביתיים תוכלו לגרום לדלתות השונות להיראות הרבה יותר טוב – בשני שלבים פשוטים.

החומרים הדרושים

  • כלי עבודה חשמליים – לשיוף וליטוש הדלת או להחלפת הצירים עצמם, במקרה שהתבלו.
  • כלי עבודה ידניים – מברג (במקרה של החלפת הצירים), נייר לטש, שפכטל עץ.
  • צביעה – צבע ייעודי למתכת או לעץ, רולר (רצוי זברה), רולר צר לאיזורים קטנים.

שלב הראשון: ניקוי ושיוף

בטרם נפנה למלאכת הייפוי, יש צורך בחידוש העץ או החומר ממנו עשויה הדלת (דלתות פנים מעץ מלא, למשל, שונות מדלתות מתכת). נסיר את הדלת מהצירים ונשכיב אותה על משטח ישר (שימו לב האם הצירים נמצאים במקומם או סובלים משחיקה – אם כן, יש להחליף את הצירים בעזרת מברג או מברגה). לאחר מכן, בעזרת כלי עבודה חשמליים נשייף את הדלת ונחדש את העץ או המתכת ממנו היא עשויה. ישנם מכשירים חשמליים ייעודיים איתם ניתן לשייף, ללטש ולגרד את השכבה הראשונית וה"בלויה" של הדלת, או שאתם יכולים להשתמש בכלי עבודה ידניים כגון נייר לטש. לאחר מכן, נתקן בעזרת שפכטל עץ את החורים שנעשו בדלת ונחכה לייבוש מלא. אחרי שהשכבה הראשונית מתייבשת, נלטש שוב עד שבדלת אין בליטות או משקעים – ונתחיל במלאכת הצביעה.

שלב שני: צביעה

בעזרת רולר ייעודי ורולר צר יותר המיועד להגיע לפינות נסתרות או קטנות יותר, נצבע את הדלת בהתאם להוראות היצרן. נחכה לייבוש מלא של השכבה הראשונה של הצבע ולאחר מכן נמרח שכבה נוספת של צבע – שוב, עד לייבוש מלא. יש דלתות ש- 2 שכבות מספיקות להן, ויש אחרות שיזדקקו ליותר. בכל מקרה, אל תתחילו בשכבה הבאה עד לייבוש מלא של השכבה הקודמת לה. אם מדובר בדלת מתכת, ישנם צבעים ייעודיים למתכת המעניקים תוצאה טובה ומושלמת.

אם תרצו, תוכלו לחדש גם את צבע המשקופים באותו האופן – ליטוש עדין וצביעה באותו הצבע של הדלת.

 

תליה והנאה

לאחר ייבוש מלא של דלת הפנים, נוכל להחזיר את הדלת למקומה וליהנות ממראה חדש, נקי ורענן. בלי ידע מקדים מסובך מדי, כל שתצטרכו הוא להיות מצוידים ברצון טוב, סבלנות ומעט זמן פנוי – וזה אפילו יהיה כיף!

בטרם תפנו לחדש את דלתות הפנים שלכם על ידי רכישת דלתות חדשות – שקלו לבצע חידוש עצמאי ותיהנו ממראה שיצרתם לגמרי לבד.

 

kinneret ovadia

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *